IPL – trvalá depilace

EASYFAST TOUCH ・Laserová sonda pro určení fototypu ・Největší osvitová lampa na trhu 14cm2


Špičkový přístroj

Odstranění provádíme nejnovějším italským přístrojem Easyfast Touch. Automaticky určíme typ Vaší pleti laserovou sondou, která nastaví intenzitu světla – žádné ruční nastavování! Během několik minut bezpečně provedeme zákrok a to díky nejnovější a největší lampě o velikosti 14 cm.

Pocit krásy

Po chvilce strávené na příjemném lehátku, půjdete domů s jistotou, že Vaše pleť bude zcela bez zarudnutí nebo jiné nežádoucí reakce.

obrázek 2

Výhody pro zákazníky EasyEpil :

 • Velmi znatelná úspora finančních prostředků (cca 40%) a to při maximální rychlosti ošetření
 • Možnost využití více programů (typů ošetření) na jedné provozovně
 • Maximální ochrana pokožky díky přesné kalibraci fototypu
 • Minimální počet téměř bezbolestných záblesků díky velikosti osvitové lampy
 • Největší výhodou EasyEpil je jeho fantastická účinnost a tím i spokojenost zákazníka

Video

Fotoepilace - je nejúčinnější forma trvalé epilace (epilací se rozumí odstranění chloupků včetně kořínku). Tato metoda se provádí buďto laserem, nebo přístrojem IPL - Intenzivní pulzní světlo.

Při správné aplikaci obou metod dochází ke stejnému efektu, a to k trvalému odstranění chloupků. Při špatné aplikaci může dojít k popálení pokožky, nebo naopak k nedokonalému zákroku. Aplikace laseru je mnohem náročnější na kvalifikaci a zkušenost obsluhy. Vzhledem k tomu, že laser vydává stálý paprsek, je velmi obtížné určit rychlost posunu paprsku po pokožce tak, aby nedošlo k popálení a zároveň k dostatečnému zahřátí vlasového kořínku (to vše při správném určení citlivosti pokožky – určení fototypu). Díky tomu je Laser povoleno používat pouze lékařům.

Při aplikaci IPL se využívají intenzivní světelné pulzy, které stejně jako laser zničí vlasový folikul. Při této metodě je důležité správně určit fototyp a nastavit přístroj. Co se týče bolestivosti zákroku, je metoda IPL (i když je záblesk daleko intenzivnější) obecně uznávaná oproti laseru za nebolestivou, protože záblesk trvá pouze milisekundu.

Fotoepilace – trvalé odstranění chloupků

 • Pojmem trvalé myslíme úspěšnost odstranění 75 – 95%.
 • Drobné světlé chloupky Fotoepilací odstranit nelze.
 • Ošetření přístrojem je nutné několikrát opakovat, tzn. třikrát až šestkrát (vyjímečně i víckrát), jelikož jsou dvě období růstu chloupků – období růstu a období klidu.
 • Fotoepilaci je nejlepší provádět v období růstu. Několika sezeními si můžete být jisti v tom, že byly ošetřeny také chloupky, které byly při předchozích sezeních v klidové fázi neboli v období klidu.
 • Četnost sezení je u obličejových částí dva týdny a na těle od čtyř do osmi týdnů.
 • Nejlepších výsledků se dosahuje, pokud jsou chloupky tmavší a kůže je světlá. Zaručeně nejúčinnější je fotoepilace v oblasti podpaží a třísel.
 • Po fotoepilaci se mohou objevit světlé a jemné chloupky, které jsou téměř neviditelné.
 • Fotoepilaci je možné provádět na celém těle (ruce, lýtka, stehna, nohy kompletně, ramena, záda, prsa, břicho atd.), ale nejčastěji se využívá v oblasti bikin, v podpaží a velmi často v oblasti obličeje (horní ret, brada, tváře atd.).
 • Jak fotoepilace funguje

Technologie IPL umožňuje zničení buněk vlasového váčku prostřednictvím výběrové neboli selektivní fototermolýzy. Tmavý pigment, který se nazývá melanin, dodává chloupku jeho zabarvení. Dovede pohlcovat intenzivní pulzní světlo (IPL) pulzního světelného systému nebo laseru. Vlasová pochva se rozehřeje asi na 70°C, buňky v ní jsou tepelně zničeny a nakonec vypuzeny z těla bez toho, aby byly poškozeny ostatní tkáně. Dojde-li k úplnému poškození, tak z místa už nemůže vyrůst další chloupek, odstranění je trvalé.

Jak probíhá samotná procedura

Představujeme vám jak probíhá proces depilace.